Direct Channel | Wywrotka i torebka – Kolorowanki 3D – opakowanie sprzedażowe
17902
single,single-portfolio_page,postid-17902,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Wywrotka i torebka – Kolorowanki 3D – opakowanie sprzedażowe

O projekcie

Klient: Cukiernicza Spółdzielnia Inwalidów „Jedność” działa na rynku od 1949 r. Specjalizuje się w produkcji cukierków z grupy: pomad mlecznych i wodnych, pastylek pudrowych, karmelków, drażetek oraz suplementów diety. Produkcję opiera o stare, sprawdzone receptury dostosowane do wyszukanych gustów konsumentów. Używając najwyższej jakości surowców utrwala swoją pozycję na rynku krajowym i zagranicznym.

 

Zakres prac: zaprojektowanie opakowań 3D w dwóch wzorach, produkcja.

 

Cel działań: przygotowanie niestandardowych opakowań, które (oprócz głównej funkcji – opakowania)  pełniłyby jednocześnie funkcję zabawki i kolorowanki.

 

Na co warto zwrócić uwagę w zakresie tego projektu: projektowanie modelu 3D to proces czasochłonny, wymagający dopracowania wielu elementów – i tych wizualnych, i tych konstrukcyjnych. W tym konkretnym przypadku wyzwaniem było stworzenie opakowania trwałego i lekkiego, z elementami ruchomymi oraz przede wszystkim – stworzeniem przestrzeni dla pomieszczenia w kolorowance słodyczy. To ostatnie niejako zdeterminowało nasz sposób myślenia o tej kreacji. W efekcie powstały: zamykana torebka, która bez problemu dała się wypełnić słodyczami, oraz ciężarówka z wywrotką, na której wylądowały cukierki. Projekt nominowany w konkursie na najlepsze opakowanie roku – Art of Packaging 2018.

Klient

Jedność - Cukiernicza Spółdzielnia Inwalidów

Data realizacji

maj 2017

Kategoria
Kolorowanki 3D, 2017