Direct Channel | Personalizowany komiks
16976
single,single-portfolio_page,postid-16976,ajax_fade,page_not_loaded,,no_animation_on_touch,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Personalizowany komiks

O projekcie

Klient – Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce – Pierwsza SOS Wioska Dziecięca powstała w 1949 roku w Austrii. Założył ją Hermann Gmeiner dla dzieci osieroconych podczas II wojny światowej. Zgodnie z ideą założyciela opieka w SOS Wioskach Dziecięcych ma charakter rodzinny.

Zakres prac –  aplikacja www, z pełnym oprogramowaniem do tworzenia spersonalizowanych komiksów. Opracowanie techniczne, kreacja, wdrożenie. Produkcja wersji drukowanej na żądanie, dystrybucja.

Cel działań – wsparcie działań edukacyjnych i fundraisingowych Stowarzyszenia.

Na co warto zwrócić uwagę w zakresie tego projektuprojekt oparty na sprawdzonym modelu personalizowanych książek dla dzieci, tym razem w formie komiksu, w wersji elektronicznej wysyłanej na maila użytkownika. Komiks ma charakter edukacyjny – tłumaczy dzieciom, czym są Wioski Dziecięce oraz pokazuje, że ich wychowankowie niczym nie różnią się od swoich rówieśników.Wspólnie z SOS udało się stworzyć bardzo mocne i trwałe narzędzie edukacyjne i fundraisingowe :-)

Klient

SOS Wioski Dziecięce

Data realizacji

listopad 2015

Kategoria
Direct Fundraising, 2015