Direct Channel | Co powinien zawierać welcome pack dla pracowników?
19623
single,single-post,postid-19623,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,no_animation_on_touch,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Co powinien zawierać welcome pack dla pracowników?

welcome pack

20 Sie Co powinien zawierać welcome pack dla pracowników?

Firmom zależy dziś bardziej niż kiedyś na zatrudnieniu i zatrzymaniu dobrych pracowników: rynek pracy stał się atrakcyjny dla szukających zatrudnienia, i to nie tylko w tych specjalistycznych czy bardzo dobrze płatnych zawodach. W tej sytuacji firmy oferują korzystne warunki zatrudnienia, ale też już od pierwszego dnia nowej osoby w pracy dbają o to, by czuła się dobrze w firmie i miała powody, by być wobec niej lojalna. Dlatego świetnym pomysłem są welcome packi dla pracowników. Warto też wspomnieć o tym, że pakiety powitalne mogą być dobrą praktyką nie tylko w prywatnych przedsiębiorstwach, ale też w urzędach czy organizacjach pozarządowych.

Czym jest firmowy welcome pack?

Welcome pack to zestaw drobnych prezentów i upominków przygotowanych przez firmę dla nowego pracownika. Często znajdują się w nim atrakcyjne gadżety firmowe: kubki, T-shirty, notesy, kalendarze, torby, długopisy, smycze, pendrive’y, ale można znaleźć też przykłady mniej tuzinkowych przedmiotów umieszczanych w pakietach powitalnych np. minimaskotki firmowe czy inne gadżety kojarzące się z daną firmą i specjalnie w tym celu zaprojektowane.

Gdzie szukać dobrych pomysłów?

Ciekawych inspiracji na zawartość welcome packa można poszukać w mediach społecznościowych np. na Pintereście, firmy na swoich profilach w SM często zamieszczają zdjęcia i opisy gadżetów oferowanych nowym pracownikom. Innym wartym rozważenia pomysłem jest skorzystanie z usług firmy wyspecjalizowanej w przygotowaniu atrakcyjnych welcome packów. W przypadku częstych rekrutacji i zatrudniania wielu nowych osób, taka profesjonalna pomoc z zewnątrz na pewno się przyda. Warto też zaznaczyć, że welcome packi są praktykowane nie tylko w ramach Emploee Expercience, ale też Customer Experience – czyli wręczane klientom biznesowym.

Czy sam welcome pack wystarczy?

Jeśli zależy nam na oddanym i lojalnym pracowniku, warto postarać się o to, by firma była postrzegana jako atrakcyjny pracodawca – co korzystnie wpłynie również na rekrutację nowych pracowników, gdyż dobre i złe opinie o pracodawcach bardzo szybko się dziś rozprzestrzeniają. Ideałem będzie więc jeśli firma może +zaproponować nowemu pracownikowi ciekawy pakiet powitalny, ale też mentoring bardziej doświadczonych kolegów, możliwość integracji z zespołem, premie za lojalność i staż pracy oraz ciekawe perspektywy zawodowe na przyszłość.