Direct Channel | Koperty reklamowe – czy warto?
19820
single,single-post,postid-19820,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Koperty reklamowe – czy warto?

koperta reklamowa

18 Lis Koperty reklamowe – czy warto?

Odbierając korespondencję ze skrzynki pocztowej coraz częściej możemy zauważyć, że tradycyjne, białe koperty są zastępowane przez bardziej kolorowe i zróżnicowane koperty reklamowe. Nie sposób ich przeoczyć. Czy jednak sam fakt zwracania na siebie uwagi jest wystarczający, aby inwestować w taką formę promocji? Czy koperty reklamowe mogą stanowić sposób na reklamę firmy i przynosić jej nowych Klientów. A może cel ich wysyłania jest zupełnie inny?

Jakie rodzaje kopert reklamowych wyróżniamy?

Wysyłka kopert reklamowych może być realizowana w różnych formatach. Jest to uzależnione przede wszystkim od ich zawartości. Ale nie tylko. Skoro traktujemy je jako nośnik reklamy, to ich wielkość musi być dopasowana do formy przekazu, jaką chcemy na nich umieścić. A te mogą być naprawdę rozmaite. Począwszy od prostego logo z nazwą firmy, która zmieści się w standardowym polu z danymi nadawcy, po kolorowe wizualizacje zajmujące całą powierzchnię koperty.

Wybierając kopertę reklamową możemy również decydować o rodzaju papieru. Zarówno o jego kolorze, jak i strukturze. Wybór papieru, z którego mają być wykonane koperty reklamowe, jest istotny ponieważ może podkreślić charakter wizualizacji, która jest na nim wydrukowana. Warto pamiętać, że zarówno rodzaj i kolor papieru musi idealnie współgrać z kolorystyką i specyfiką nadruku. Na szczęście w kwestii doboru odpowiednich form przekazu można liczyć na profesjonalną pomoc firm, których specjalizacją są projekty kopert reklamowych.

Jakie zalety ma wykorzystanie kopert reklamowych?

Skoro już wiemy jak efektowne mogą być koperty reklamowe, to teraz czas najwyższy zastanowić się dlaczego firmy powinny korzystać z tego typu rozwiązań. Powodów tak naprawdę jest kilka. Pierwszym jest chęć utrwalenia marki w świadomości obecnych Klientów. Wysyłanie faktur, rachunków czy choćby materiałów reklamowych w efektownych, estetycznych kopertach, zmienia sposób postrzegania firmy przez odbiorców korespondencji. Staranność o efektowny wygląd takiej zwykłej korespondencji świadczy o profesjonalizmie danej firmy oraz o tym, że stara się ona zdobyć zainteresowanie Klienta.

Koperty reklamowe spełniają równie ważną rolę w przypadku chęci pozyskania nowych Klientów. Pełnią one rolę swego rodzaju szyldów reklamowych. Zwróćmy uwagę, że jest to forma reklamy, która dociera do Klienta jeszcze przed otwarciem koperty. Dlatego grono odbiorców tej formy promocji może być szersze aniżeli tylko adresat koperty. Przecież koperty przed dotarciem pod wskazany adres przechodzą przez wiele rąk.

W dzisiejszych czasach, kiedy konkurencja na rynku jest ogromna, firmy muszą wykorzystywać każdą okazję do wyróżnienia się z tłumu. Promocja w Internecie czy telewizji to nie wszystko. Dział marketingu musi dbać, aby potencjalni Klienci mieli szansę zetknąć się z informacją lub chociażby logo firmy w codziennym życiu. Koperty reklamowe doskonale sprawdzają się w tym aspekcie.