Direct Channel | Kalendarze WWF
18451
single,single-portfolio_page,postid-18451,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Kalendarze WWF

O projekcie

Klient: WWF Polska – międzynarodowa fundacja ekologiczna od lat walcząca na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Jej misją jest powstrzymanie postępującej degradacji natury, działania na rzecz ochrony zagrożonych gatunków zwierząt oraz działania edukacyjne w tym zakresie.  To jedna z największych tego typu fundacji, działająca na świecie od 1961 roku. Do propagowania swoich idei WWF zaprasza znane twarze, pragnąc w ten sposób zwrócić szczególną uwagę na określone problemy ekologiczne.
Zakres prac: kreacja graficzna i druk.
Na co warto zwrócić uwagę w zakresie tego projektu: na ekologiczne surowce. Projekt graficzny to jedno, ale efekt końcowy w równym stopniu jest zależny od wybranych surowców. Wybrany w tym wypadku papier to najwyższej jakości papier ekologiczny, produkowany z zachowaniem ścisłych norm ochrony środowiska. Papier o kremowym odcieniu, z wtrąceniami, które dodatkowo podkreślają jego ekologiczne walory.  Wykonany w 80% z materiałów pochodzących recyclingu oraz w 20% z czystej celulozy. Dzięki takiemu surowcowi udało się uzyskać pożądany efekt.
Klient

Fundacja WWF

Data realizacji

styczeń 2018

Kategoria
Inne, 2017